4 kwiecień 2024

25-latka odpowie za znęcanie się nad psem

zdjęcie: 25-latka odpowie za znęcanie się nad psem / pixabay/2484762
Policja odebrała skrajnie zaniedbanego psa 25-letniej mieszkance powiatu wejherowskiego. Zwierzę było niedożywione, na szyi miało rany; warunki jego bytowania były fatalne. Kobiecie grozi do trzech lat więzienia.

„Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili, że w jednej z miejscowości naszego powiatu 25-latka znęcała się nad swoim psem. Z uzyskanych informacji wynikało, że zwierzak był skrajnie zaniedbany i niedożywiony, do jego sierści przyklejone były odchody, miał odparzoną skórę, a na szyi rany, prawdopodobnie od obroży. Ponadto warunki jego bytowania były fatalne. Buda w której mieszkał pies nie była dostosowana do niekorzystnych warunków atmosferycznych” – poinformowała w czwartek oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie aspirant sztabowa Anetta Potrykus.

Zwierzę nie miało też stałego dostępu do wody i karmy. Dochodziło także podejrzenie, że nie jest zaszczepione. Dodatkowo, jak ustalili mundurowi, posesja na której przebywał pies nie była należycie zabezpieczona przed wyjściem na zewnątrz.

„Te wszystkie okoliczności były podstawą do odebrania psa właścicielce” – podkreśliła oficer prasowa.

Kobieta niebawem zostanie przesłuchana i usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi jej do 3 lat więzienia. (PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ agz/