14 marzec 2023

Ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku

zdjęcie: Ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku / pixabay/2670450
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku we wschodniej części strefy brzegowej. Wiatr ma wiać w porywach do 9 w skali Beauforta.
REKLAMA

Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla części wschodniej strefy brzegowej, czyli dla obszaru od Latarni Rozewie do wschodniej granicy państwa.

Synoptycy prognozują, że będzie wiał wiatr południowo-zachodni do zachodniego z prędkością od 40 do 62 km/h, czyli od 6 do 7 w skali Beauforta. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość od 63 km/h do 87 km/h, czyli 8 do 9 w skali Beauforta.

Alert obowiązuje do wtorku od godz. 20 do środy do godz. 1 w nocy. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Prabuty
5.8°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 17:57
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Prabutach