8 marzec 2023

Pożar kamienicy w Starogardzie Gdańskim; dwie osoby trafiły do szpitala

zdjęcie: Pożar kamienicy w Starogardzie Gdańskim; dwie osoby trafiły do szpitala / fot. PAP
fot. PAP
We wtorek wieczorem doszło do pożaru w kamienicy w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie). Strażacy z budynku, przy pomocy wysięgnika, ewakuowali 11 osób. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.
REKLAMA

Służby o pożarze w kamienicy przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zostały poinformowane we wtorek ok. godz. 20:40.

"Pożar wystąpił na pierwszym piętrze budynku i przeniósł się na klatkę schodową odcinając mieszkańcom drogę ewakuacji" - mówił PAP oficer prasowy mł. kpt. Michał Swobodziński.

Dodał, że strażacy przy pomocy wysięgnika hydraulicznego ewakuowali z budynku 11 osób, w tym dwie nieprzytomne (kobietę i mężczyznę) z zachowanymi funkcjami życiowymi, które zostały przewiezione do szpitala.

"W tej chwili sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie i sprawdzanie" - dodał Swobodziński.

Oficer prasowy starogardzkiej policji asp. sztab. Marcin Kunka powiedział PAP, że po zakończonym oddymianiu mieszkańcy prawdopodobnie wrócą do swoich mieszkań.

Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej i policja.

Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Po zakończeniu akcji gaśniczej jej ustaleniem zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa wraz z policją. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Prabuty
5.8°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 17:57
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Prabutach