28 marzec 2024

Ekstraklasa piłkarska - kibice Warty na mecze będą jeździć wyjątkowym pociągiem

zdjęcie: Ekstraklasa piłkarska - kibice Warty na mecze będą jeździć wyjątkowym pociągiem / fot. PAP
Pociąg Kolei Wielkopolskich "Warciarz" w specjalnej zielonej kolorystyce zawiezie kibiców poznańskiego klubu na mecze ligowe do Grodziska Wielkopolskiego. Będzie on również kursował według standardowego rozkładu jazdy do Wolsztyna i Wągrowca.

Prezentacja efektownie wyglądającego pociągu nastąpiła w czwartkowe samo południe na peronie Dworca Letniego. Na przednim wyświetlaczu miał napis "Warciarz", a spośród innych składów wyróżniał się kolorystyką - był oklejony w barwach najstarszego klubu piłkarskiego w Poznaniu. To efekt współpracy Warty z wielkopolskim przewoźnikiem.

"Nasza współpraca z Wartą Poznań trwa już od niemal pięciu lat. Ten piękny pociąg zaraz po prezentacji wejdzie do rozkładu i będzie kursował na trasach do Wągrowca i Wolsztyna. Ponadto pojazd będzie dostępny dla kibiców Warty Poznań, który będą mogli komfortowo i punktualnie dotrzeć na mecz w Grodzisku Wlkp. Nie tylko na ten jeden mecz, ale także na wszystkie mecze w Grodzisku w tym i następnym sezonie" - powiedział podczas prezentacji członek zarządu Kolei Wielkopolskich Mikołaj Grzyb.

Prezes poznańskiego klubu Artur Meissner nie ukrywa, że jest to obustronna promocja, a także zachęcenie nie tylko kibiców do korzystania z transportu publicznego.

"Cieszymy się, że nasza współpraca z Kolejami Wielkopolskimi ciągle się rozwija, a zaprezentowany właśnie pociąg jest tego kolejnym, naocznym dowodem. Taki pojazd w barwach klubowych to nowość nie tylko wielkopolskich torach, ale również w skali kraju. Jest dla nas powodem do radości i dumy z faktu, że tworzymy wspólną historię i w taki symboliczny sposób możemy zaznaczyć obecność Warty w naszym regionie. Możliwość dojazdu +Warciarzem+ na mecze w Grodzisku Wlkp. to cenna inicjatywa. Jest wygodną i bezpieczną opcją, a na dodatek promuje transport publiczny, który jest rozwiązaniem ekologicznym" - podkreślił Meissner.

Pociąg ma 130 miejsc siedzących, a komfortowo może nim podróżować ok. 180 osób. Będzie kursował na trasach do Wolsztyna (przez Grodzisk) oraz do Wągrowca. Kibice będą mogli nim pojechać na najbliższy mecz poznańskiego zespołu, który 2 kwietnia podejmować będzie Zagłębie Lubin (początek o godz. 19).

Piłkarze Warty z powodu braku własnego obiektu od 2019 roku nieprzerwanie rozgrywają mecze w roli gospodarza na stadionie w Grodzisku, oddalonym od stolicy Wielkopolski o ok. 50 kilometrów. (PAP)

lic/ krys/