10 kwiecień 2024

Policjanci zatrzymali 20-latka, który sprzedawał podrobione sztabki złota

zdjęcie: Policjanci zatrzymali 20-latka, który sprzedawał podrobione sztabki złota / pixabay/295936
Policjanci zatrzymali 20-latka, który oferował stop różnych metali pomalowany na złoto. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus poinformowała PAP, że funkcjonariusze zatrzymali oszusta, który oferował w sprzedaży sztabki złota po okazyjnej cenie. "Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu w Rumi, podczas transakcji sprzedaży podrobionych sztabek złota i przyjęcia ponad 15 tys. zł" - dodała Potrykus.

Policjanci ustalili także, że w lutym mężczyzna oszukał inną osobę, której także sprzedał podrobione sztabki złota, również za kwotę ponad 15 tys. zł.

Po badaniu okazało się, że oferowane sztabki złota są stopem różnych metali m.in. miedzi i cynku, pomalowanych farbą na złoty kolor. "Sztabki te były łudząco podobne do prawdziwego złota. 20-latek usłyszał zarzuty m.in. dotyczące oszustwa, usiłowania oszustwa, posiadania narkotyków oraz podrobienia dokumentów – certyfikatów złota" - tłumaczyła wejherowska funkcjonariuszka.

Do sprawy zatrzymano także innego mężczyznę. Obecnie policjanci ustalają, jaki był jego udział w tym przestępstwie, od tego będą zależały ewentualne zarzuty.

20-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ agz/