15 kwiecień 2024

Podejrzany o gwałt na 11-letniej dziewczynce jest już w areszcie

zdjęcie: Podejrzany o gwałt na 11-letniej dziewczynce jest już w areszcie / fot. PAP
W Słupsku doszło do gwałtu na 11-letniej dziewczynce. Podejrzany o tę zbrodnię został zatrzymany, usłyszał zarzuty i postanowieniem sądu rejonowego został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – powiedział PAP w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Do gwałtu doszło 3 kwietnia w Słupsku (woj. pomorskie).

Prok. Wnuk zaznaczył, że ze względu na dobro prowadzonego śledztwa, nie może mówić o okolicznościach zdarzenia, ani informować o szczegółach ustaleń w prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Słupsku śledztwie. Przekazał, że mężczyzna, który miał dopuścić się zbrodni na 11-letniej pokrzywdzonej został zatrzymany i usłyszał zarzut zgwałcenia wobec małoletniej poniżej lat 15., za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara dożywocia.

„Podejrzany, co do zasady, przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Twierdzi, że nie pamięta jego przebiegu, bo był pod wpływem środków odurzających” – powiedział prok. Wnuk.

Sąd Rejonowy w Słupsku przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ agz/